TV antenna under construction, year ~1984

Selected for Google Maps and Google Earth

Comments (6)

Marilyn Whiteley on January 20, 2008

If I may enter the conversation, I think the title should reflect the situation when the photo was taken, and yours does. A similar alternative would be "TV antenna under construction". You could, of course, add a date.

Cheers, Marilyn

TheKomats on February 11, 2008

Cienījamo autor ! Cik es atceros, 1985. gadā (ja ne ātrāk) Televīzijas tornis jau bija uzbūvēts, un 1986. gadā TV pārraidīja no studijas Zaķusalā.

Ainars M -2 on February 12, 2008

Visu cieņu, paldies par modrību, faktu precizēšanai! Neizslēdzu iespēju, ka pa ilgajiem gadiem '86 uz filmiņas iesaiņojuma ir pārtapis par '88. Bet palasam tv torņa mājas lapas datus "..jau 1984. gadā bija skaidrs, ka nākamajā gadā pabeigt celtniecību neizdosies. Tad tika izdomāts, ka celtniecību vajag sadalīt divās kārtās, pirmo nodot 1985. gadā, bet otro atvirzīt pietiekoši tālu, lai varētu pabeigt visus celtniecības darbus. Pirmās kārtas nobeigumā bija plānots nodot daļu telpu ēkā, daļu no stāviem tornī, daļu no antenām un uzstādīt vienu raidītāju. Faktiski nepabeigtā zālē tika samontēts firmas Tesla raidītājs, kas 1985. gada 28. decembrī uzsāka pirmos eksperimentālos raidījumus 28. kanālā. Kaut arī celtniecības darbi turpinājās, plāns bija izpildīts... Celtniecība un montāža turpinājās vēl līdz 1989. gadam, un kopumā šajos darbos pagāja desmit gadi."

Ar cieņu - Ainars

TheKomats on February 12, 2008

Paldies par interesanto TV torņa mājas lapas adresi. Tur atradu precīzākus datumus : "Unikāli inženiertehniski risinājumi tika izmantoti antenas daļas montāžā. Ostankinā un citos Padomju Savienībā montētos torņos antenas daļas montēja pa sekcijām, kuras pēc tam ar krānu cēla augšā un tad piemetināja. Rīgas radio un televīzijas stacijas torņa celtniecībā pielietoja pilnīgi jaunu un tajā laikā unikālu metodi – antenas daļu metināja pilnībā uz zemes un montēšana notika ačgārnā kārtībā, tādējādi vispirms samontējot pašu spicīti un pēc tam ar celšanas mehānismiem to cēla ik pa posmiem uz augšu. Uz zemes speciālā stendā metināja klāt katru nākamo posmu – tas ir, antenu “audzēja” no augšas uz apakšu. Un tas notika tad, kad torņa balsti bija samontēti tikai daļēji, jo torņa celtnis varēja samontēt balstus tikai līdz 107 m augstumam. Tālākai montāžai izmantoja celtni, kurš bija uzmaukts uz antenas daļas.

Arī torņa starpstāvi tika celti augšā ap šo antenas daļu, vispirms samontēti uz zemes un tad ar pacelšanas sistēmu pacelti augšā un tur piemetināti. Torņa antenas daļa balstās uz tā saucamo centrālo karkasu, kurš tagad sākas 88 metru augstumā. Kad tika montēts pēdējais antenas daļas posms un zem tā arī centrālais karkass, tad visa šī konstrukcija, kuras masa bija aptuveni 500 tonnu, tika izbīdīta par šiem 88 metriem uz augšu. Izbīdīšanu uzsāka 1984. gada 2. novembrī, bet 13. novembrī tornis sasniedza projekta augstumu 368 metrus. " Ar cieņu.

Ainars M -2 on February 13, 2008

to Konstants: paldies par Jūsu lielo interesi noskaidrot patiesību. Manā rīcībā esošā attēla vēsture ir cēlusies no krāsu diapozitīva. Līdz pat pagājušā gada (2007) pavasarim tie man glabājās slaidu kastītēs pa tēmām, Rīgas centrs, Jūrmala un tml. Katrai bija klāt arī gadu skaitļi. Tā kā pagājis jau tik ilgs laiks, es nevaru tagad apgalvot vai noliegt, ka daži no kastītes slaidiem ir vēl vecāki, nekā visa kastīte kopumā.

Tagad palasot gan tv torņa lapas gan lvrtc lapas, izskatās ka tajās nav vienota faktu materiāla. Droši vien katru no tām sastādījis kāds ilggadīgs darbinieks vadoties TIKAI no savām personīgajām atmiņām. :)

Pārmainīju attēla nosaukumu uz 1986, bet sāku sliekties uz to, ka bilde ir vēl vecāka. 1985 vai 1984? Varbūt mūsu diskusijai piebiedrosies vēl kāds dalībnieks, kura rīcībā varbūt ir dokumentāli datētas torņa būves stadijas bildes? :D

Ar cieņu - Ainars

Meklējot patiesību atradu arī visai nopietna satura linku, kurā TV tornim, gan ir pavisam cits izskats? ;))

TheKomats on February 13, 2008

Es ļoti labi izprotu ka, noteikt atēla vecumu nav viegli un visa cieņa Jums par to ka dodiet iespēju aplūkot šīs fotogrāfijas. Šajā un šajā, kā arī šajā adresē atklāšanas datums uzrādīts 1986. Pieļauju ka, Jūsu fotogrāfiju varētu datēt ar 1984. gadu. Man tajā laikā bija vien 10 gadi, bet trīs atsevišķi stāvošās kājas atceros it labi. Ar cieņu.

Sign up to comment. Sign in if you already did it.

Photo taken in Salas, Zemgales priekšpilsēta, Rīga, Latvia

Photo details

  • Uploaded on July 21, 2007
  • © All Rights Reserved
    by Ainars M -1

Groups