Gediz River - Panoramic West view

Selected for Google Maps and Google Earth

Comments (5)

senol turgut on July 10, 2008

30 yıl önce gediz tarafına ava giderken yanımıza su dahi almıyorduk.şimdi! bırak su içmeyi tarla sularken bile çizmesiz suya giremiyoruz.ama oda bitti bitiyor.öyle olsa bile yok ne yazık.

Volkan Yuksel on July 10, 2008

Senol Bey, ilginize tesekkurler ama ne demek istediginizi tam anlamadim. Eskisine gore daha cok yagis mi var Gediz Deltasi bolgesinde? Selamlar, Volkan

senol turgut on July 14, 2008

keşke öyle olsa!ne yazık artık yağışta yok suda yok.30 yıl önce gedizin suyu öyle bol ve temizdiki içmekte hiç sakınca görmüyorduk.serpme ile balık tutardık.gediz üzerindeki salihli demirköprü barajı yıllardan beri elektrik üretemiyor susuzluktan.sadece 20, 25 gün sulama amaçlı su birikiyor.oda çiftçilere yetmiyor.mahsulün yarısı susuz kalıyor.

senol turgut on April 6, 2009

temmuz ayında bi yorum yazdım sanki allahım(c.c)bize acıdı. uzun yıllar varki böyle yağışlar olmamıştı.akmayan çeşmelere su geldi.dereler aylardan beri akıyor.gediz desen sorma gitsin.ama insanlar geçenyıllardaki kuraklığı görünce suya bakış açıları değişti.şimdi bu sular neden boşa akıyor diye soruyorlar.

Volkan Yuksel on April 7, 2009

Senol Bey, bence bol yagmur, ne kadar cok yagarsa yagsin yagmurdan asla kormayan hatta bizimkinden daha buyuk bir sevincle karsilayip yagmur altinda dans edebilen diger hak sahipleri icin de yagmis olabilir. Umarim onlar icin akan sularin bosa akan sular olmadigi anlasiliyordur.

Mesajiniza tesekkurler, Chicago'nun gunes dolu bir sabahindan bol selamlar. Volkan

Sign up to comment. Sign in if you already did it.

Volkan Yuksel
Palm Beach, Florida
WorldTurkeyİzmir

Photo taken in Mustafa Kemal Atatürk, 35674 Menemen/İzmir, Turkey

Photo details

  • Uploaded on January 27, 2007
  • © All Rights Reserved
    by Volkan Yuksel

Groups