Adolphys house

Selected for Google Maps and Google Earth

Comments (2)

Ainars Brūvelis on February 25, 2008

Iz atmiņām: “Kad no Aizputes brauca ar zirgu karieti, tad caur pilsētas dārza kokiem vispirms varēja ieraudzīt mājas lielo stūra torni, kurš ar saviem robiem izskatījās gandrīz kareivīgs. Gaišā un mājīgā torņa istaba bija iemīļotākā uzturēšanās vieta visā mājā. Maz izmantotajā zālē atradās dažādas dīvainas ķīniešu lietas, kuras kāds tantes Annas tēvocis bija atvedis no saviem pētījumu braucieniem uz Ķīnas vidieni: ar porcelānu izliktas kastes, dzīvnieku figūras, vaboļu atveidojumi, kuru locekļi visu laiku kustējās u.c. Ēdamistabā stāvēja milzu liels ozolkoka skapis, ko rotāja Ādolfiju ģerbonis. Bet visskaistākā mājā bija veranda. Pēc manām, droši vien pārspīlētām atmiņām, tā bija tik liela kā tenislaukums. Tā bija pagarināta pāri kāda šķūna jumtam un sniedzās gandrīz līdz Ventas krasta nogāzei. No tās varēja redzēt uz vienu pusi satiksmi pāri tiltam un uz otru pusi Ventu un ūdenskritumu. Bija interesanti vērot koku pludinātājus, kuri, lēkdami no akmens uz akmeni, vadīja cauri klinšu bluķiem sastrēgušos baļķus.

Bet vēl kāda mājas īpašība toreiz izraisīja manī satraukumu un sajūsmu. Vienmēr varēju atklāt kaut ko jaunu: apslēptas ejas bēniņos, nomaļas istabas, kāpnītes un neapjaustas durvis, – kādā modernā plānveidīgi celtā mājā tie ir pilnīgi neiedomājami. Šeit toties iekšpusē un ārpusē arvien kaut kas bija ticis pievienots. Lai ātri varētu nokļūt augšstāva viesu istabā, tika uzbūvētas spirālkāpnītes, kuru augšējo daļu varēja pieveikt tikai rāpus uz vēdera, un tad nokļuvu kāpnēs, kuras bija tik šauras, ka uz tām nevarēja nolikt blakus divas 43. izmēra kurpes. Reiz es bēniņu ejā starp balstiem nokļuvu pie kādām nezināmām durvīm, kuras atvērās uz skaistu, gaišu istabu, kur dzīvoja kāda tantes Annas draudzene, kuru es pirms tam nemaz nepazinu. Īsi sakot: māja kā rokoko sapnis – arvien parādās jaunas brīnumaini slepenas atvilktnes un apslēptas burvju atslēgas.”

(G. Ādolfijs, H. Ādolfija mazdēls)

Laima Gūtmane (simka… on February 25, 2008

Cik burvīgi, ka pazināt Ādolfija namu! Biju šo tekstu lasījusi atstāstījumā, bet tas protams tik mīļi neizklausījās. Paldies! Šī tiešām ir īpaša māja un man par to ir savs bērnības stāsts :) Tagad diemžēl ir pamesta un tukša. Nosaukumu bildei nomainīju. Pirms tam likās, ka nevienam tas neko neizteiks.

Kuldīgā ir trīs šādas dzeltenas mājas ar tornīšiem, kuras visas gribu izķert.

Sign up to comment. Sign in if you already did it.

Photo details

 • Uploaded on February 17, 2008
 • Attribution-Share Alike
  by Laima Gūtmane (simka…
  • Camera: SONY DSC-T5
  • Taken on 2008/02/17 02:38:38
  • Exposure: 0.004s (1/250)
  • Focal Length: 6.33mm
  • F/Stop: f/5.600
  • ISO Speed: ISO64
  • Exposure Bias: 0.00 EV
  • No flash

Groups