Melnsila iela 14

Selected for Google Maps and Google Earth

Comments (7)

Ainars M -2 on March 1, 2008

Kautkur dzirdēju, ka šis un arī nākamais kvartāls (otrā pusē Kalnciema ielai) esot unikāli un vienreizēji ar savu koka apbūvi.

TheKomats on March 2, 2008

Es gan teiktu ka Jūsu minētie kvartāli ir populārākie Rīgā pateicoties dažiem entuziastiem, kas ir apmāti (labā nozīmē) ar koka Rīgu. Esmu pārliecināts ka, unikāla un vienreizēja ir visa koka apbūve Rīgā. Šaubos vai mēs šodien redzētu kādu koka ēku ja pilsētas attīstību un t.s. "zelta laikmetu" nebūtu pārtraucis Pirmais pasaules karš. Tad Rīgas kvartālus veidotu mūra ēku daudzstāvu apbūve, nevis koka ēkas. Tiko pieredzēju vilšanos par to ka nevarēju iemūžināt 19.gs. vidū celto koka ēku Tērbatas ielā 89, kura bija pārcietusi vairākkārtējus draudus tikt nojauktai (1913.g., 1939.g., 80to gadu vidū un 90to gadu beigās), tomēr ir nolīdzināta līdz ar zemi. Ar cieņu.

Ainars M -2 on March 3, 2008

Es pilnīgi noteikti domāju, ka tad, ja arī kādu citu šeit redzamo ēku piemeklēs līdzīgs liktenis tad vismaz Jūsu savāktās bildes būs lieliska šī laika liecība! :)

Ja Jūs varbūt esat centra iedzīvotājs, (es lūk piemēram tāds neesmu, es jau vairāk pa Pārdaugavu) tad varat mēģināt atrast pareizās gaismas un nobildēt savai kolekcijai vēl vienu koka ēku. Visvalža un Satekles ielu stūrī (56 56 50.19, 24 7 50.70). Ēkas raksturīga detaļa - no ielas ir kautkas līdzīgs šim jumtiņam.

Ēka ir diezgan sliktā stāvoklī, kas man liek domāt, ka nepaies ne pieci gadi, tā būs tikai vēsture. :( Būtu jau labi, ja vēlāk izrādīsies, es te tagad kļūdījos ar prognozi! :(

Kādēļ es pats nebildēju? :) Man jau nesanāk visam laika. Un bez tam, es jau mēģināju, bet neesmu gluži apmierināts ar savu rezultātu. Tur ir stipri ēnains gan pateicoties kokiem gan arī tai 5 stāvu ēkai, kas ir pāri ielai. Manuprāt, tur ir jāatrod pareizais dabiskais saules apgaismojums, un teoretiski tas varētu būt kautkad norīta? Ja nu sanāk iet garām tad ievērtējiet to ēku, man jau liekas, ka viņa arī ir tā vērta lai paliktu Rīgas vēsturei? :)

Ko teiksiet? Vēlu veiksmi! :)

TheKomats on March 3, 2008

Paldies. Par Visvalža ielas 8 namu zinu, un gaidu piemērotu brīdi lai iemūžinātu to. Kaut kur lasīju, ka tur bijusi vai nu iebraucamā sēta vai viesnīca. Paldies par veiksmes vēlējumiem.

Ainars M -2 on March 4, 2008

Jā arī es kautko dzirdēju par šādu vēsturi!

Par koka apbūvi es pirmoreiz sāku ieklausīties un domāt patstāvīgi tad kad izcēlās skandāls par to kafejnīcu Brīvības ielā (iepretim Blaumaņa ielai). Tad vēl biju arī liecinieks, kā tika atjaunots Jāņa sētas karšu veikals Elizabetes ielā.

Agrāk jau nebija tāda digitālā, bet uz filmiņas un vēl personīgā albūmā krāt tādas lietas- nu tik liels fanāts arhitektūrā es tomēr neesmu. :(

Kādu daļu no maniem vecajiem krāsu slaidiem var apskatīt arī manā pirmajā kontā, bet citas bildes no tiem laikiem ir pārāk personīgas, lai liktu P-mio.

TheKomats on March 6, 2008

Koka ēkas mūsu sabiedrībā nav populāras dēļ sliktākiem (parasti) sadzīves apstākļiem šajās ēkās, sabiedriskās domas - sak' kam mums tie grausti, un īpašnieku nevēlēšanās uzturēt tās, jo mazstāvu (koka) ēkas vietā varētu uzcelt daudzstāvu namu un gūt lielākus ienākumus. Tā nu redzam daudzas pelēcītes , kuras pamestas likteņa varā. :(((

jaanc on February 13, 2009

Par Visvalža 8 varat būt droši- to nenojauks. Tas ir kultūrvēsturisks piemineklis un viens no retajiem baroka laikmeta piemēriem Rīgas koka arhitektūrā!

Sign up to comment. Sign in if you already did it.

WorldLatviaRiga

Photo taken in Āgenskalns, Zemgale Suburb, Riga, Latvia
Melnsila iela

Photo details

 • Uploaded on February 26, 2008
 • © All Rights Reserved
  by TheKomats
  • Camera: Canon PowerShot S2 IS
  • Taken on 2008/02/25 13:52:15
  • Exposure: 0.005s (1/200)
  • Focal Length: 6.00mm
  • F/Stop: f/5.600
  • Exposure Bias: 0.00 EV
  • No flash

Groups