Bridge Hadselbrua to Stokmarknes

Selected for Google Maps and Google Earth

Contest October 2012 - Animate

Show more
Show less
Save Cancel Want to use bold, italic, links?

Comments (13)

Giovanni Prunotto on October 30, 2012

Hello Tomas, It's really an interesting point of view! Like it!

RoarX on October 31, 2012

Norway, the land of bridges, ferries and tunnels... Nice view of this bridge, must have been fun to cross on a bike. I see it's made for ships to pass underneath.

Tomas K☼h☼ut on October 31, 2012

Hi gf and Roar!

Yes, I had to stop there to take a breath (and courage) to make it up. Quite often, bridges are the steepest "mountains" for cyclists! Fortunately, the steep parts are not really long.

Tom

Mircea_RAICU on November 6, 2012

Like & VOTE !
I wish you good luck , Mircea R.

Tomas K☼h☼ut on November 7, 2012

Thank you Mircea!

Tom

Tomros on November 20, 2012

wonderful scenery! great light.

well done, Tom.

Like 4.


greetings, Tomas

To je ta vyhoda byt na kole. V aute v tehle prilezitosti nelze proste zastavit. Zvlast tady, kde ani neni misto na strane.

VIKTOR HERMAN on December 8, 2012

Ahoj Tome, tak tady jsem taky jel a obdivoval tuhle neuvěřitelnou stavbu. Jeli jsme tudy na trajekt na Lofoty. Jsou to krásné vzpomínky, doufám, že se tam ještě podíváme. Měj se fajn Viktor

Tomas K☼h☼ut on December 8, 2012

Ahoj Tome, uhodil jsi hřebíček na hlavičku! Já jsem schopen zastavit a fotit i na vyloženě nebezpečných místech (i pro cyklistu) ;-)


Ahoj Viktore, mosty jsou v Norsku (a Skandinávii obecně) dost zajímavé. Znáš také tenhle na Sandnessjoen? Ten byl dost vypečený a zahnutý a na konci byl úžasný měřák druhu větru. Kupodivu, jeho fotku jsem na Panoramiu nenašel, je to tam nějaké zakleté (mě se fotky z toho místa znečitelnily... resp. přišel jsem o všechny fotky z části cesty mezi polárním kruhem a Oslo.

Kdy a kam příští rok jedete? Nevzali byste cyklistu, resp. cyklisty? (nevím, jak na tom bude Iva nebo její syn).

Tom

VIKTOR HERMAN on December 9, 2012

Ahoj Tome, ten na Sandnessjoen neznám, ale souhlasím s tím, že jsou všechny úžasné a technicky dokonalé. Co se týče naší cesty, tak zatím máme v plánu jet koncem května a vrátit se koncem června. Chci jet Švédskem někam k Östersundu kolem norské hranice, pak na východ na pobřeží Botvického zálivu k místu, které se jmenuje Höga Kusten a pak podél moře až k finské hranici. Pak na sever do Gallivare, tady bych rád poznal nějaké zajímavé řeky a zachytal si ryby. Pak do Norska, zatím nevím zda přes Kirunu nebo finské Kilpisjärvi, kde jsme byli před pár lety. No a pak na pobřeží k Bodo a odtud na jih po Rv 17. Tahle silnice, kterou jsi projel na kole, je vlastně to hlavní proč tam jedeme. No a nakonec si dáme týden u našeho známého Rolfa, kde budeme mít loď a budeme se věnovat rybám na moři. A pak zase domů...Přes zimu musím dodělat lůžkovou úpravu v autě a doufat, že vše vyjde. Ovšem na cyklisty místo nebude, ale třeba se někde potkáme. Dalo by se to domluvit. Ahoj, zdravíme Vás oba.

Tomas K☼h☼ut on December 10, 2012

Díky Viktore za prozrazení iterináře.

Sám bych se chtěl dostat co nejrychleji na Lofoty a/nebo RV17. Škoda, že se nevejdu/nevejdeme. No, když to budu zařizovat sám, hrozí nebezpečí, že se na to vybodnu. ;-)

Tom

c0l0gne1 on February 3, 2013

I imagine the bridges can be quite a challenge, especially in high winds!

Tomas K☼h☼ut on February 3, 2013

It's true. Even without the strong wind the way up is a bit.... slow on bicycle. Unfortunately, I have no photo of other famous curved Helgelands bridge at Sandnessjoen and Wind-o-meter at it's ending. And I wonder - there seems to be no photo of this Wind-o-meter at all on Panoramio!

c0l0gne1 on February 4, 2013

This time I hope to see the bridge at Sandnessjoen, last year it was dark already... But I'm afraid I won't be able to oblige with a photo of the Wind-o-meter as I'll be passing under the bridge;-)

Sign up to comment. Sign in if you already did it.

Photo details

 • Uploaded on October 29, 2012
 • © All Rights Reserved
  by Tomas K☼h☼ut
  • Camera: OLYMPUS CORPORATION C5060WZ
  • Taken on 2004/08/06 14:35:21
  • Exposure: 0.001s (1/1000)
  • Focal Length: 22.90mm
  • F/Stop: f/5.600
  • ISO Speed: ISO200
  • Exposure Bias: 0.00 EV
  • No flash

Groups