In Centr

Selected for Google Maps and Google Earth

Comments (4)

---=XEON=--- on August 28, 2008

Laipni gaidīti!

Vēlīnā baroka celtne ar pārsteidzoši greznu rokoko stilā veidotu interjeru. Vienas no lielākajām mehāniskajām ērģelēm pasaulē ar vairāk kā 7000 stabulēm, 131 reģistru un četriem manuāļiem. Lieliska iespēja uzkāpt baznīcas tornī, no kura redzama Liepājas pilsētas panorāma ar skatu uz jūru. http://www.trinitatis.lv/

Liepājas Svētās Trīsvienības baznīcai 242 gadi

Šodien pulksten 18 svinīgā dievkalpojumā Liepājas Sv. Trīsvienības baznīcas draudzes pateiksies Dievam, atzīmējot 242. jubileju kopš dievnama iesvētīšanas 1758.gadā. Visus šos gadus Sv.Trīsvienības baznīca ir kalpojusi liepājniekiem kā vieta rosīgai draudzes dzīvei, kā arī priecējusi ar savu neatkārtojamo arhitektonisko savdabību un lieliskajām ērģelēm. Dievnams, kurš iekļauts Eiropas nozīmes kultūras mantojuma arhitektūras pieminekļu sarakstā, visos laikos bijis Liepājas pilsētas skaistākā rota.

Sv.Trīsvienības baznīcas pamatakmens svinīgos apstākļos likts 1742.gada 19.jūlijā. Mācītājs Tečs lika iemūrēt pamatakmenī vēstījumu latīņu valodā, kas iesākas ar vārdiem: "Šis ir akmens, kurš veltīts jaunajai Svētās Trīsvienības baznīcai." Tālāk izteikta pateicība Dievam un daudzajiem Dievnama būves atbalstītājiem, no kuriem kā pirmais pieminēts ievērojamais tā laika Polijas ķēniņš un Saksijas kūrfirsts Augusts Stiprais.

Baznīcas būvplānus sagatavoja mūrniekmeistars J.K.Dorns no Kēnigsbergas, celtniecība un priekšdarbi turpinājās vēl pēc Dievnama iesvētīšanas 1758.gadā, īpaši būvējot un pilnveidojot ērģeles. Ērģeles, kurām ir 4 manuāļi, pedālis, 131 reģistrs, pedālis un 7000 stabuļu, 1773.gadā sāka būvēt H.A.Konciuss, 1885.gadā pabeidza B.Grīnebergs jau kā lielākās ērģeles pasaulē. Šis statuss ērģelēm pienākas no 1885. līdz 1992.gadam, taču vēl šodien tās ir lielākās Latvijā un vienas no lielākajām mehāniskajām ērģelēm pasaulē.

Svētās Trīsvienības baznīcas saglabāšana, restaurācija un uzturēšana ir mūsu paaudzes atbildība un uzdevums.

Šodien Sv.Trīsvienības baznīca atrodas LELB Konsistorijas pārvaldījumā, tajā uz labas sadraudzības un sadarbības līguma pamata starp Latvijas Evaņģēliski luterisko baznīcu un Vācijas Evaņģēliski luterisko baznīcu Latvijā darbojas divas draudzes latviešu un vācu.

Abas draudzes sirsnīgi aicina piedalīties kopējā svētku dievkalpojumā ikvienu, kam Liepājas Sv.Trīsvienības baznīca ir nozīmīga, ikvienu, kurš sajūt prieku un lepnumu par skaisto baznīcu un vēlas to atbalstīt, ikvienu, kurš šajā baznīcā ir kristīts un iesvētīts.

Pēteris Kalks, Liepājas Sv.Trīsvienības evaņģēliski luteriskās draudzes mācītājs. http://www.media.lv/

Celta 1742.-1758.g. vācu draudzei. Celšanu vadījis Karalauču meistars Johans Dorns. Baznīcā ir 1100 sēdvietas. 55 m augsto torni pabeidza celt 1866. g. Ievērojama ar greznu barokālu interjeru un lielākajām Latvijā ērģelēm (131 reģistri, 4 manuāļi, vairāk kā 7000 stabuļu), kas līdz 1912.g. bija lielākās pasaulē. Tā ir baznīca, kurā vēl joprojām skan lielākās vēsturiski nepārbūvētās mehāniskās ērģeles pasaulē. Iepriekš piesakot ir iespēja noklausīties nelielu ērģeļmūzikas koncertu. http://www.vietas.lv/

Other Photo Of Thish Curch. Click here.

---=XEON=--- on March 11, 2011

This shot NOT MY, it is was scanned from book, in book don't write author of the shots

---=XEON=--- on July 18, 2012

Scan From Book

Sign up to comment. Sign in if you already did it.

Photo details

  • Uploaded on March 1, 2008
  • Attribution
    by ---=XEON=---

Groups