Panoramio is closing. Learn how to back up your data.

Куполи Пантелеймонівського собору у Феофанії. Panteleymonіvskogo dome of the Cathedral of Theophany.

Пантелеймонівський собор — храм Свято-Пантелеймонівського жіночого монастиря розташований в урочищі Феофанія, що на південній околиці Києва.

Пантелеймонівський монастир розташований у місцевості, яка раніше мала назву «Лазаревщина». З 1802 року тут знаходився будинок вікарія — намісника Михайлівського Золотоверхого монастиря. У 1802 — 1803 роках було збудовано і освячено перший храм на честь Чуда Архангела Михаїла.

Страшенних руйнацій, які привели його до майже повного знищення, зазнав собор під час радянсько-німецької війни. Саме в цьому місці проходила лінія оборони Києва восени 1941 року і будівля собору мала дуже велике воєнно-стратегічне значення (як висотна будівля з якої можна вести прицільний вогонь), тому храм зазнав страшного мінометного удару.

7 травня 1990 року Свято-Пантелеймонівський собор було повернуто Церкві і в ньому розпочалися відновлювальні роботи. З 1993 року при соборі був відкритий скит київського Свято-Покровського жіночого монастиря. У 1998 році Свято-Пантелеймонівський собор було освячено Блаженнішим Митрополитом Київським і всієї України Володимиром, а з 2002 року рішенням Священного Синоду Свято-Пантелеймонівський скит стає окремим жіночим монастирем.

Show more
Show less

Photo details

  • Uploaded on January 21, 2013
  • © All Rights Reserved
    by Vyacheslav Loginov