jadransko
photos
on Google Maps
views
,,Kiedy fotografuję, to otwartym okiem patrzę na świat, a zamkniętym spoglądam w głąb siebie” „Fotografować to znaczy wstrzymać oddech, uruchamiając wszystkie nasze zdolności w obliczu ulotnej rzeczywistości.” Henri Cartier-Bresson ........................................................................................................................ NO MORE GROUP INVITATION!!!!! PLEASE THANK YOU !!!! ........................................................................................................................

jadransko's conversations

nice light!

Greetings,

Poniżej odpowiedź od Jarosława Wałęsy:

_"Szanowny Panie,

Rozumiem Państwa zaniepokojenie pojawiającymi się w niektórych mediach informacjami na temat zapisu dotyczącego ograniczenia wolności panoramy w głosowanym 9 lipca sprawozdaniu pani poseł Julii Redy. Chciałbym zapewnić, iż moja intencją, jak i większości posłów jest odrzucenie niniejszego fragmentu sprawozdania. Niemniej jednak, zaistniałe zamieszanie informacyjne wymaga pewnych wyjaśnień.

Sprawozdanie pani Poseł Redy jest sprawozdaniem z własnej inicjatywy i nie jest prawnie wiążące, co oznacza, iż nie tworzy nowego prawa. Są to tylko swoiste rekomendacje Parlamentu Europejskiego. Oznacza to, że w tym zakresie każde z Państw Członkowskich, jeżeli jeszcze nie posiada, może tworzyć własne prawo, którego sprawozdanie w żaden sposób nie może zmienić. Przykładowo, w Polsce zgodnie z ustawą dot. praw autorskich wolno rozpowszechniać wizerunki budynków i innych dzieł mieszczących się w miejscach ogólnodostępnych. Wolność panoramy jest szczególnym prawem obywatelskim, które zezwala na filmowanie i robienia zdjęć w miejscach publicznych do celów prywatnych, np. na wakacjach przed zabytkami, oraz później udostępniania tych zdjęć na różnych mediach społecznościowych – Facebook, Instagram, Twitter itp. Powyższe, w moim mniemaniu bardzo ważne prawo obywatelskie, pozostaje niezmienne.

Kontrowersyjny punkt 46 niniejszego sprawozdania obejmuje zupełnie inną sytuację od tej opisanej powyżej. Chodzi tutaj o wykorzystywanie filmów, zdjęć i ilustracji obiektów do celów komercyjnych – na przykład poprzez sprzedawanie zdjęć konkretnej rzeźby w formie pocztówek lub wykorzystanie w reklamie. Sprawozdanie to, nawet w tym zakresie niczego nie zmienia, a pragnie jedynie podkreślić jak ważne powinno być otrzymanie zgody autora na wykorzystanie w ten sposób jego pracy albo zapłacenie mu ewentualnego wynagrodzenia, w przypadku gdy ktoś pragnie czerpać zysk z jego pracy. W Państwach Członkowskich istnieją już rozwiązania prawne dotyczące komercyjnego wykorzystywania tych prac, i przy braku jakichkolwiek problemów w tym zakresie, nie wymagają harmonizacji na poziomie całej Unii Europejskiej. Chciałbym ponadto podkreślić, iż uważam te prawa za społecznie i ekonomicznie uzasadnione, gdyż pozbawienie autorów prawa do czerpania korzyści z ich pracy, poprzez umożliwienie dużym korporacjom robienia łatwych pieniędzy na filmowaniu ich prac i robieniu im zdjęć, uważam za niesprawiedliwe.

Mam nadzieję, iż rozwiałem Państwa wątpliwości.

Z wyrazami szacunku,

Jarosław Wałęsa

Poseł do Parlamentu Europejskiego"_

Takie bardzo malarskie!

L MW

Thank you Alende, Lori Elle Andrade for your nice words. ツ

Lori Elle Andrade, a pity that you have deleted the comment!

Greetings, Andre

Internet jest złodziejem czasu ale nasz czas jest policzony i poświęcamy go na różne, potrzebne i mniej potrzebne rzeczy.

Dzięki internetowi odnalazłam jednak grób mojej prababci spoczywającej na tym cmentarzu od 1921 roku

Water in group it is possible? www.panoramio.com/group/62706 водички в группу и Вы в группе Вода,вода

So cute shot(=^・^=),LIKE,

Greetings,tamawe.

Yuri Thank you for visit nice comment - Greetings Romulus

czuję to piękno . wspaniale .

« Previous12345678...4950Next »

Tags

Friends

  • loading Loading…

 

jadransko's groups