kısmet serçe
photos
on Google Maps
views
“The religious sciences are the light of the conscience; the modern sciences are the light of the mind; only on the combining of the two does the truth emerge. The students’ aspiration will take flight with those two wings. When they are parted, it gives rise to bigotry in the one, and skepticism and trickery in the other.” “Vicdanın ziyası ulum-u diniyedir. Aklın nuru fünun-u medeniyedir. İkisinin imtizacıyla hakikat tecelli eder. O iki cenah ile talebenin himmeti pervaz eder. İftirak ettikleri vakit birincisinde taassub, ikincisindea hile ve şüphe tevellüd eder” B.Z. SAİD NURSİ "halkın içinde hakkın rızası"na uygun yaşamayı yol/düstur edinmiş; bunun için kuran meali ve bediüzzaman'ın risalelerini okuyarak, bilgi paylaşıldıkça artar şiarı ile amatör olarak fotoğrafçılık da yapıyorum. VİCDANIN ZİYASI DİN İLMİ İLE, AKLIN NURU FEN İLMİ İLEDİR. BU İKİSİ BİR ARADA OLURSA İNSAN KAMİL İNSAN OLUR. BİRİNCİ OLUR İKİNCİ OLMAZ İSE İNSAN TAASUBA DÜŞER, FANATİK TARAFGİR OLUR; İKİNCİSİ OLUR BİRİNCİSİ OLMAZ İSE FİTNEYE BULAŞIR; KURNAZLIK YAPAR, ALDATIR.

kısmet serçe's conversations

beautiful scenary photo shot. LIKE 40. Patrik

EVLİYA ÇELEBİ DAĞINDAN KÜTAHYA GENEL GÖRÜNÜŞ; HİSAR, OK MEYDANI, SULTAN BAĞI 2014

EVLİYA ÇELEBİ DAĞINDAN KÜTAHYA GENEL GÖRÜNÜŞ 2014

MUHTEŞEM OLMUŞ, ELİNİZE SAĞLIK

EVLİYA ÇELEBİ DAĞI DOĞU TEPESİNDEN KÜTAHYA'NIN GENEL GÖRÜNÜŞÜ. HAVANIN YAĞIŞLI VE KAPALI OLMASI FOTOĞRAF KALİTESİNİ BAYAĞI ETKİLEDİ. ASLINDA MANZARA MUHTEŞEMDİ.

Teşekkürler. Türkiye'nin Kuzey Doğu Yaylalarında; yeşil vadiler ve akarsuların güzelliği cennet gibidir. yeşilin yüz tonu aynı yerdedir. gelip görmenizi tavsiye ederim. Sağlıcakla kalın.

“The religious sciences are the light of the conscience; the modern sciences are the light of the mind; only on the combining of the two does the truth emerge. The students’ aspiration will take flight with those two wings. When they are parted, it gives rise to bigotry in the one, and skepticism and trickery in the other.”

teşekkürler sevgili Christos; bu güzellikleri görmeye bekleriz. bütün güzellikler Yaratıcının sanatı ve insanlığın ortak mirası

BURASI ORTA ASYA KAZAKİSTAN'DA TARİHİ OTRAR ŞEHRİNİN KALINTILARI; YANİ YERİDİR.ŞİMDİ Kİ OTRAR ON KM KADAR KUZEY DOĞUDADIR. ESKİ OTRAR CENGİZ HAN TARAFINDAN YAKILMIŞTIR. GAZNELİLER DÖNEMİNDE KAZAK OLAN OTRAR VALİSİ TÜRKLERLE MOĞOLLARI SAVAŞTIRMAK İÇİN CENGİZ HANIN ELÇİLERİNİ MİSAFİRİ İKEN ÖLDÜRÜR. CENGİZ HAN DA ÇOK KIZAR VE ORTA ASYAYI YAKAR, YIKAR; TABİ BAŞTA OTRAR KASABA/ŞEHRİNİ.

KİRAZ ÇİÇEKLERİ; YAZIN AKGÜLLERİ; MEYVELERİ GİBİ ŞİFALI, MEYVE SAPLARI DİÜRETİK,MEYVELERİ TARTIŞILMAZ.

« Previous12345678...3940Next »

Friends

  • loading Loading…

 

kısmet serçe's groups