Panoramio is closing. Learn how to back up your data.
archrodney
397
photos
364
on Google Maps
views
Hi! I am from Hungary but I also took lots of photos in different countries, especially in Ireland (2008-2009) and in the USA (2010- now). My interests are mainly building / landscape photos and photoshopping (gimping). I have used 2 cameras, a compact Kodak Z885 and since the summer of 2009, a Sony DSLR A200 with a 18-70mm lens. Feel free to comment on my photos. Any advices and/or criticisms are always welcome! ____________________________________________________________________________________________ "A tárgyakat nem látjuk, csak a róluk visszaverődő fényt!" (Hungarian - Magyar) "We cannot see the obstacles, only their reflecting light!" (English - Angol)

archrodney's conversations

尊敬的先生您好

非常感谢您一直以来的关注和关心

诚挚的祝福您 开心 快乐

Dear Friend LACI, Beautiful View, Excellent Shot, "GOODBYE LACI "
LIKE+FAVORITE, Best Wishes From India,Kamalakar. Thanks to all for your support , I Shocked, disappointed a lot with Google decision on PANORAMIO ,Very very sad any how this is the time to say goodbye but Very hard to say Goodbye.....Time is running OUT....

Gentleman, It was a pleasure to be with you!

Your are welcome!

Américo.

Intrigueing! L, F, greetings, Meili.

Remek!

üdv,sasy

Greatly Grand!

Ystar

L.L.Wall,

Thanks for the visits and kind comment. Gabe


Remelem látlak majd a Flickr-en Isse.

Köszönöm a látogatásokat, üzeneteket.

Veľmi pekne ďakujem za všetok strávený čas pozeraním mojich fotiek, daním hodnotenia ako aj pozretia mojich článkov alebo videií. Veľmi si vážim toho, že mi panoramio pomohlo spoznať krásu sveta prostredníctvom úžasných ľudí a ich pohľadov na svet. Pre nedostatok času ohodnotím aspoň 1 fotografiu z galérie Like + Favourite a keď mi zvýši ešte čas - po rozlúčení sa so všetkými priateľmi panoramia, tak sa vrátim pozrieť ďalšie fotky. Bolo by mi však ľúto, keby pre nedostatok času, nikto nevidel moje úsilie z päťdesiatich letných výletov - preto tu je výber toto najlepšieho z leta 2016.

S priateľským pozdravom zo Slovenska, Filip Jurovatý

« Previous12345678...4950Next »

Friends

  • loading Loading…

 

archrodney's groups