NO VIEWS isia16
891
photos
703
on Google Maps
views
gg1298915

NO VIEWS isia16's conversations

Poniżej odpowiedź od Jarosława Wałęsy:

_"Szanowny Panie,

Rozumiem Państwa zaniepokojenie pojawiającymi się w niektórych mediach informacjami na temat zapisu dotyczącego ograniczenia wolności panoramy w głosowanym 9 lipca sprawozdaniu pani poseł Julii Redy. Chciałbym zapewnić, iż moja intencją, jak i większości posłów jest odrzucenie niniejszego fragmentu sprawozdania. Niemniej jednak, zaistniałe zamieszanie informacyjne wymaga pewnych wyjaśnień.

Sprawozdanie pani Poseł Redy jest sprawozdaniem z własnej inicjatywy i nie jest prawnie wiążące, co oznacza, iż nie tworzy nowego prawa. Są to tylko swoiste rekomendacje Parlamentu Europejskiego. Oznacza to, że w tym zakresie każde z Państw Członkowskich, jeżeli jeszcze nie posiada, może tworzyć własne prawo, którego sprawozdanie w żaden sposób nie może zmienić. Przykładowo, w Polsce zgodnie z ustawą dot. praw autorskich wolno rozpowszechniać wizerunki budynków i innych dzieł mieszczących się w miejscach ogólnodostępnych. Wolność panoramy jest szczególnym prawem obywatelskim, które zezwala na filmowanie i robienia zdjęć w miejscach publicznych do celów prywatnych, np. na wakacjach przed zabytkami, oraz później udostępniania tych zdjęć na różnych mediach społecznościowych – Facebook, Instagram, Twitter itp. Powyższe, w moim mniemaniu bardzo ważne prawo obywatelskie, pozostaje niezmienne.

Kontrowersyjny punkt 46 niniejszego sprawozdania obejmuje zupełnie inną sytuację od tej opisanej powyżej. Chodzi tutaj o wykorzystywanie filmów, zdjęć i ilustracji obiektów do celów komercyjnych – na przykład poprzez sprzedawanie zdjęć konkretnej rzeźby w formie pocztówek lub wykorzystanie w reklamie. Sprawozdanie to, nawet w tym zakresie niczego nie zmienia, a pragnie jedynie podkreślić jak ważne powinno być otrzymanie zgody autora na wykorzystanie w ten sposób jego pracy albo zapłacenie mu ewentualnego wynagrodzenia, w przypadku gdy ktoś pragnie czerpać zysk z jego pracy. W Państwach Członkowskich istnieją już rozwiązania prawne dotyczące komercyjnego wykorzystywania tych prac, i przy braku jakichkolwiek problemów w tym zakresie, nie wymagają harmonizacji na poziomie całej Unii Europejskiej. Chciałbym ponadto podkreślić, iż uważam te prawa za społecznie i ekonomicznie uzasadnione, gdyż pozbawienie autorów prawa do czerpania korzyści z ich pracy, poprzez umożliwienie dużym korporacjom robienia łatwych pieniędzy na filmowaniu ich prac i robieniu im zdjęć, uważam za niesprawiedliwe.

Mam nadzieję, iż rozwiałem Państwa wątpliwości.

Z wyrazami szacunku,

Jarosław Wałęsa

Poseł do Parlamentu Europejskiego"_

beeindruckend!!!!!!!!!!!!!! L&F und die allerbesten Grüße aus Österreich und einen schönen Sonntagabend wünsch ich noch, karl

Bonita imagen, Like+Fav, saludos cordiales

Thank you again Angelika, for the kind comments! Greetings from Bulgaria!

Hello Luud! The passion which keeps the world going! No "thinking outside of the box" necessary! Well done! Like and Fav.! Many friendly greetings! Anton Trötscher

Teraz zapewne ładniej się prezentuje :)

Sensacional.................

Thanks for your comment Luisa.

All the best.

Bogdan

« Previous12345678...4950Next »

Tags

Friends

  • loading Loading…

 

NO VIEWS isia16's groups