M.Strīķis
photos
on Google Maps
views
None

M.Strīķis's conversations

Veidojusi tēlniece Alvīne Veinbaha. Avots: namejsz. Uzstādīts 1972. gadā, Audriņu traģēdijas II Pasaules karā 30. gadadienas piemiņai. 1942. gada 4. janvārī vācu fašistiskie okupanti soda operācijas laikā nodedzināja ciematu, bet ciema pieaugušos vīriešus publiski nošāva Rēzeknes tirgus laukumā. Avots: http://www.rezeknesnovads.lv

Pieņemu, ka šis varētu būt zvanu tornis. Šī katedrāle (pabeigta kādā 1937.g.)ir milzīga savos izmēros un otrs apmeklētākais sakrālā tūrisma objekts Francijā (aiz Parīzes Dievmātes katedrāles). Katru dienu pilns ar autobusiem no Polijas, Šveices, Vācijas. Es gan par tāda objekta esamību uzzināju pavisam nejauši tīri fiziski tam uzduroties.

Nē, viņš vismaz tad, kad tur biju, bija dzīvāks par dzīvu un spieda uz masu.

С озерами разобрался. Спасибо за помощь.

Paldies kopējiem par skaistajiem apstādījumiem!

Vietējā tauta tur ir materiāli nebagāta. Parunājos cauri braucot. Tur vēl ir trešā baznīca (drupas), par kuru ko mēģināju uzzināt sīkāk, bet nesekmīgi. Vienīgi konstatēju, ka tā ir bijusi katoļu baznīca, kas kaut kad (19.gs.) atdota pareizticīgajiem.

Sveicināti, vai Jūs nebūtu ar mieru atvēlēt kādas savas fotogrāfijas Vikipēdijai?

"Šajā namā 1940.gada 9.oktobrī tika apcietināti un vēlāk nomocīti GULAGA nometnēs Robežsargu brigādes Šķaunes rotas robežsargi 1.Grotkers Aleksandrs 2.Rubenis Voldemārs 3.Dreimanis Jānis 4.Pētersons Vilis 5.Zariņš Miķelis 6.Taube Kārlis 7.Erniņš Roberts Kārlis", - Tā vēsta piestiprinātā piemiņas plāksne. Bet otra plāksne vēsta: "Šķaune - pirmā apdzīvotā vieta Padomju Latvijas teritorijā, ko 1944.gada 18.jūlijā no vācu fašistiskajiem iebrucējiem atbrīvoja 130.latviešu strēlnieku korpuss".

No šīs vietas 1941. un 1949. gados sākās daudzu Zilupes apriņķa iedzīvotāju ciešanu ceļš uz Sibīriju, - tā vēsta pie stacijas ēkas piestiprinātā piemiņas plāksne.

Latgaļu līdzenais kapulauks. Arheoloģiskajos izrakumos atsegti apmēram 400 apbedījumi, kas datēti ar 9.-13.gs.

Tags

Friends

  • loading Loading…

 

M.Strīķis's groups