Panoramio is closing. Learn how to back up your data.
Paia kompdoktor
530
photos
521
on Google Maps
views
Fotím na kompakt Canon PowerShot A590IS, trvale jedu na "náhradní firmware" CHDK z http://chdk.wikia.com/wiki/CHDK (bohužel se v exif hlásí jako A490IS). ******** Většinou fotím na režimy M, P nebo Av, někdy je ale vhodnější vybrat si nějaký přednastavených režimů (krajina, sníh, listí, západ slunce...), to ten kompakt fakt umí "spočítat". ******** Často si rovnou na místě pořizuju sérii snímků pro panoramatické pohledy, které nechávám složit v programu Microsoft ICE, který se skvěle hodí i pro skládání fotek z míst s příliš velkým kontrastním rozsahem, takže si udělám sérii mírně přeexponovaných a mírně podexponovaných snímků a ten program z nich složí perfektní expozici, např. s dobře prosvětleným popředím a bez přepalu oblohy. Taktéž umí skládat tzv. maticové snímky staveb, které se "nevejdou" do objektivu. ******** Pokud snad potřebuju nějakou další úpravu výsledku, dělám to v Picasa od gůglu nebo taky v XnView nebo v Windows Live Fotogalerie 2011, používám tedy zásadně freeware či open source programy. ******** Foťáčkem taky točím jednoduchá videa.

Paia kompdoktor's conversations

Koukám, že už to tady je. Jak může někdo zaměnit Doubravku za hvězdárnu? Chtělo by to opravit. Za ty roky se to nestalo.

...tak máte pravdu, za tu lokaci se vám opravdu omlouvám, tu máte správně. Nejsem Tepličák a tak jsem v tom rychlém prohlížení ihned neodlišil objekt hvězdárny od Doubravky. Také jsem na to přesné umístění fotek dost zaměřenej, proto používám foťáky s Gps, ale i po nich to ještě kontroluji a případně i upřesňuji, protože občas to může ulítnout až o desítky metrů. Nicméně to, co je dost často vidět na Google nebo Mapách.cz je až neuvěřitelné. Nejhorší je, že lokaci editoři evidentně vůbec neřeší, zajímají je spíše kdejaké zbytečnosti. Chápu, že nemohou poznat zda má snímek správnou lokaci, ale že např. hrad je vyfocen přes devatoro hory a nalepen pak přímo na něm a že tam tudíž nemá co dělat, by snad poznat mohli. No a tady na Panoramiu taky občas žasnu jaké že to fotografické paskvily si někdy pustí dokonce až na GEart a naopak jiné skvělé a upravené fotky prostě jen tak odmítnou a to i napodruhé. No tak ať se vám daří....

v patře nahoře je vodárna a dole je (či spíše byla) výtopna. Litinový kotel ukradli tři maníci, kteří se představili jako firma, která ho jde zrenovovat. Místo toho ho rozebrali a odvezli do šrotu. Nikdo je už nikdy neviděl... Škoda, kotel byl plně funkční.

Buena foto. LIKE+VOTO. Saludos desde España. amadeus2050.

Poloha se dává ODKUD se fotí, a ne co se fotí...

Super barvy dobrá kompozice...

very very nice photo

VOTED

Best wishes from Turkey, Mustafa

to je hlavně vodojem...

to je hlavně vodojem...

pěkná fotka, gratuluju

« Previous12Next »

Friends

  • loading Loading…

 

Paia kompdoktor's groups