Panoramio is closing. Learn how to back up your data.
Janko Bajus
687
photos
661
on Google Maps
views
♠ Hi Everyone ♠ . Thank you so much for visiting my gallery and thanks also for your kind comment . Honour for me . Something to tell you about myself. Date of birth : January, 1971. Living in : Snina, Slovak Republic. My hobbies : hiking, bike tourism, shooting of nature photography, video shooting of various events... Cheers , JANKO .

Janko Bajus's conversations

Hi Bablenam. This shot is wondeful. Like !!!

Best wishes, Luciano.

Thanks for the Like Friend,Stay well. Gilles

Thanks, xristos dimadis and Mata Hary for your visit an comments.

Saludos, jesus

trumsi, thanks a lot. I am glad you enjoy the shot. Cheers, David

Ahoj Jarmila.

Tento záber je spod Sninského kameňa.

Zopár faktov o tomto mieste:

Sninský kameň je najvýraznejšou dominantou okolia Sniny. Je chránený ako prírodná pamiatka. Mohutne sa vypína nad jazerom Morské oko. Je to vyvreninový andezitový útvar, ktorý sa skladá z dvoch skalných útvarov a to plošne menšieho ale vyššieho Malého Sninského kameňa (1005 m n. m.) a nižšieho ale plošne väčšieho Veľkého Sninského kameňa (998 m n. m.). Skalnaté bralá sú prístupné turistom pomocou železných schodov a poskytujú nádherný panoramatický výhľad na okolie Sniny. Na Veľkom Sninskom kameni stojí aj jednoduchý kríž. Úpätie Sninského kameňa tvoria kamenisté sutinové plytké pôdy. V archíve mám aj zábery z tohto miesta.

Zdraví JANKO.

No i złapałaś UFO !

Plitvice...heaven on earth....is incredible:)

Weather was not good here, but there were some rewarding moments... and also beginning of the new day have started well (rest of the day on the way from Lake Wanaka to Haast was a fight with wind, showers and drizzle).

Tom

very nice photo

like

greetings from Turkiye, Mustafa

Intoxicating sunset!

Friends

  • loading Loading…

 

Janko Bajus's groups