mikdat
57
photos
50
on Google Maps
views

mikdat's conversations

Muy buena la foto, que gran color el verde, fantástica.

ASSOLUTAMENTE PERFETTA......

o parlayan stadyum değil mi

buradan bir de istanbul manzarası isteriz ;)

KARDEŞİM MİKDAT, KOCAYAYLA'MIZDAN GÜZEL GÜN BATIMI VE YANSIMASINI İYİ YAKALAMIŞINIZ. TEŞEKKÜRLER, SEVGİ VE SELAMLARIMI SUNARIM.

hâlâ kavga ediyorlar mı bunlar :)

Yörede “Çermik” adıyla bilinen kaplıca, Uzunharman, Ilıkaynak ve Yaylabaşı Köylerinin ortak kullanımındadır. Bu kaplıca birçok hastalıklara şifa kaynağı olduğundan ilkbahar ve yaz mevsiminde civar ilçelerden ziyaretçi akınına uğramaktadır.

Okul öğrenci yetersizliği nedeniyle kapalı olup öğrenciler İlçe merkezine taşınmaktadır.

Köy plato konumundadır. Rakımı yüksek olduğundan hububat ekimi yapılmaktadır. Ekilebilir arazisi 1140 dekardır. Genellikle arpa, buğday, yonca ve korunga ekimi yapılmaktadır. Okulu öğrenci yetersizliği nedeniyle kapalı olup öğrenciler İlçe merkezimize taşınmaktadır. İçme suyu şebekelidir. Halk geçimini tarım ve hayvancılıktan sağlamaktadır. 200 Büyükbaş, 250 küçükbaş hayvanı, 50 adet fenni arı kovanı bulunmaktadır. Yörede “Çermik” adıyla bilinen kaplıca,Uzunharman, Ilıkaynak Yaylabaşı Köylerinin ile ortak kullanımındadır. Bu kaplıca birçok hastalıklara şifa kaynağı olduğundan ilkbahar ve yaz mevsiminde civar ilçelerden ziyaretçi akınına uğramaktadır. Yolunuz bu köye düşerse mutlaka kaplıcamızı görmeden geçmeyin. Yaylası Ardanuç İlçesi ile sınır konumundadır. Son yayla olduğundan; köy, ismini buradan almıştır. Mera kalitesi yüksek ve flora açısından oldukça zengindir. Yayla aynı zamanda mesire yeri olarak kullanılmaktadır. En fazla göç veren köylerimizden birisidir. Başta Bursa olmak üzere diğer şehirlere göç vermiştir. 2004 Yılı itibariyle köye dönüş başlamıştır. Köy yolu stabilizedir. Lacer mevkiinde Linyit kömürü rezervi tespit edilmiştir._______________kaynak: www.olurlulardernegi.com

teşekkürler mikdat abim. varsa böyle başka fotoların onları da gönderiver.

« Previous12Next »

Friends

  • loading Loading…

 

mikdat's groups