Panoramio is closing. Learn how to back up your data.
Maurizio Balsamini
521
photos
466
on Google Maps
views
Vivo a Rivoli (Torino - Italia) ma sono spesso nelle Marche, mia terra natale. Scatto foto nelle mie uscite in mountain bike nella bassa Val di Susa o nel Montefeltro Pesarese. Altre foto vengono dai miei viaggi all'estero. A tutti un caldo benvenuto nella mia galleria. http://cestavoir.free.fr/viewer2.html?3957184

Maurizio Balsamini's conversations

Dear friends the trip to Panoramio began on March 17, 2009 and ends on November 4, 2016. I am glad that I met so many friends Thank you all for sharing, my best wishes and a hug to everyone. I say goodbye and I'm sure we will meet on other websites. I'm already in Google+,500px, Facebook. Greetings from Volos Greece. (email:germanostha@yahoo.gr)

Very nice capture

Like

Best greetings from Rio Grande do Sul, south of Brazil

https://www.facebook.com/sunriserphoto/

Veľmi pekne ďakujem za všetok strávený čas pozeraním mojich fotiek, daním hodnotenia ako aj pozretia mojich článkov alebo videií. Veľmi si vážim toho, že mi panoramio pomohlo spoznať krásu sveta prostredníctvom úžasných ľudí a ich pohľadov na svet. Pre nedostatok času ohodnotím aspoň 1 fotografiu z galérie Favourite a keď mi zvýši ešte čas - po rozlúčení sa so všetkými priateľmi panoramia, tak sa vrátim pozrieť ďalšie fotky. Bolo by mi však ľúto, keby pre nedostatok času, nikto nevidel moje úsilie z päťdesiatich letných výletov - preto tu je výber toto najlepšieho z leta 2016.

S priateľským pozdravom zo Slovenska, Filip Jurovatý

A la antigua. y aún las hay pero muy pocas

Like 35

Saludos y cuidate

¡¡No al cierre de Panoramio!!

Estimado compañero de Panoramio , con esta foto comenzaste tu andadura aquí. Desde aquí me quiero despedir hasta siempre pero no antes de darte un Favorito y Me gusta.

Very nice photo.

LIKE + FAV.

Greetings to all Panoramio friends.

… and goodbye.

Bogdan

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

My Flickr

My 500px

Very nice photo.

LIKE + FAV.

Greetings to all Panoramio friends.

… and goodbye.

Bogdan

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

My Flickr

My 500px

Yaratıcı bir kompozisyon. Fav+Like. Selamlar.Erol. Panoramio kapatılacağı için hazırladığım bir notu da izninizle ekliyorum.


As it was announced by Google, Panoramio is no longer available after November 4, 2016. I really very much appreciated the presence of Panoramio, particularly providing an excellent opportunity to have many good friends from quite a number of countries. I wish to express my thanks to all my Panoramio friends and say goodbye to all of them. With best wishes. Erol.

« Previous12345678...4950Next »

Friends

  • loading Loading…

 

Maurizio Balsamini's groups