Panoramio is closing. Learn how to back up your data.
Syncopated_Frog
photos
on Google Maps
views
I live in Tokyo and love to go around my neighborhood with my camera, mainly on foot or sometimes by bike. My wife makes fun of me because I take my camera with me even when I go to the closest Seven Eleven. Please feel free to message me. Thank you. 無芸大食の50代のオヤジです。メタボ対策を兼ねてカメラを首からぶら下げて近所をウロウロしています。主たる移動手段はチビたサンダルです。

Syncopated_Frog's conversations

Like! Very good photo!

Greetings from Brasília!

From your friend Rudolf!

My Best of the day!!

Veľmi pekne ďakujem za všetok strávený čas pozeraním mojich fotiek, daním hodnotenia ako aj pozretia mojich článkov alebo videií. Veľmi si vážim toho, že mi panoramio pomohlo spoznať krásu sveta prostredníctvom úžasných ľudí a ich pohľadov na svet. Pre nedostatok času ohodnotím aspoň 1 fotografiu z galérie Favourite a keď mi zvýši ešte čas - po rozlúčení sa so všetkými priateľmi panoramia, tak sa vrátim pozrieť ďalšie fotky. Bolo by mi však ľúto, keby pre nedostatok času, nikto nevidel moje úsilie z päťdesiatich letných výletov - preto tu je výber toto najlepšieho z leta 2016.

S priateľským pozdravom zo Slovenska, Filip Jurovatý

¿Quién ganará? Estupenda imagen. Saludos desde Argentina.

まあ構成され、良い雰囲気、私は好き!

Wonderful composition and shot!
Like 27
Kind regards, Michael

Badshahi Masjid. pronto lo visitaré!

Hi Finn, this picture shows the Burundi as described by a friend of mine born there. I am amazed when I notice that people talk without any sensitivity to the social disgrace that the photo displays. L&F. Kind regards and many thanks for sharing, Paulo.

Hi, junk

very beautiful capture L&F

best regard 蒂芙尼 林

Hi, junk

very beautiful capture L&F

best regard 蒂芙尼 林

« Previous12345678...4950Next »

Friends

  • loading Loading…

 

Syncopated_Frog's groups