Jiří Bureš
photos
on Google Maps
views
S fotoaparátem můžu navštívit místa, kolem kterých jinak jen profičím.

Jiří Bureš's conversations

Kamenný kříž u kostela sv. Vendelína na návsi v Třeběticích. Na zadní straně je nápis "Nákladem sv. kříže Manželé JAN a ANNA HUBIK 1877". Na obou stranách podstavce kříže jsou pak dva nápisy: "MCM Sv. Missie na obratu století 1900 Plnomocných odpustků získáš u toho kříže. 1. Ve výroční den posvěcení kříže (25.11.) 2. V den nalezení sv. kříže 3/5) 3. V den povýšení sv. kříže (14/9): přistoupíš-li hodně ku stolu Páně a pomodlíš-li se na úmysl sv. Otce. (Pius IX. 18 19./12.73.)". "MCM Sv. Missie na obratu století 1900. Neplnomocných odpustků získáš a sice 5 let jednou za den pomodlíš-li se u toho kříže na památku smrtelných úzkosti Krista Pana tříkrále Otče náš, Zdrávas a Sláva Otci (Lev XII. 18 22./4. 26.) a stodenních, kdkoliv pobožně kříž tento navštívíš (Pius IX. 18 19./12. 51)".

Kamenná socha Krista stojí na návsi v Třeběticích. Na přední straně podstavce je v bílé desce zlacený nápis "O nejsladší Ježíšovo srdce dejž ať tě miluji vždy víc a více". Na zadní straně podstave je uveden text "Postaveno nákladem Anežky a Karla STRATILA čís. 29. L.P. 1897".

Kamenná socha Panny Marie s Jezulátkem stojí za obcí Třebětice na holešovsku. Vpředu na čtyřhranném podstavci je nápis "MATIČKO SVATOHOSTÝNSKÁ ORODUJ ZA NÁS!". Vzadu je pak na podstavci sochy nápis "VĚNOVALA LUDMILA CHYTILOVÁ ZE STŘEBĚTIC L. P. 1920".

Železniční přejezd na křižovatce ulic Palackého a 6. května v Holešově.

Holešov (uprostřed komín holešovské teplárny) a panorama Hostýnských vrchů.

Polní cesta lemovaná kvetoucími švestkami. V pozadí Palackého ulice a ulice 6. května ve Všetulích (místní části Holešova).

Polní cesta za železničním přejezdem ve Všetulích lemovaná švestkami. Pohled jižním směrem na místa nazývaná místními obyvateli Za štrekou.

Holešovské letiště by mělo být v roce 2008 zrušeno a nahrazeno velkou průmyslovou zónou. Na fotografii je hangár a řídící věž.

Kamenný kříž stojí na kraji obce u silnice od Němčic. Na podstavci kříže je z přední strany nápis "Ó Vy všichni kteří jdete cestou tou, pohlédněte na přetěžkou bolest mou". Na zadní straně podstavce je nápis "Nákladem obce L. P. 1890.".

Kříž stojí u kostela Nanebevzetí Panný Marie. Kříž pochází z roku 1881.

Friends

  • loading Loading…

 

Jiří Bureš's groups