Panoramio is closing. Learn how to back up your data.
Jiří Bureš
Best photos All photos
photos
on Google Maps
views
S fotoaparátem můžu navštívit místa, kolem kterých jinak jen profičím.
« Previous123Next »

Jiří Bureš's conversations

Socha Panny Marie Křtinské stojí v brněnských Zábrdovicích před kostelem Nanebevzetí Panny Marie.

Kostel Nanebevzetí Panny Marie patří mezi nejhodnotnější raně barokní chrámové stavby v Brně. Někdejší konventní premonstrátský chrám stojí v Zábrdovicích. Kostel byl postaven v letech 1661-1669 na zbytcích zničené románsko-gotické baziliky. Ve druhé polovině 19. století byl změněn štít a znovu oplechovány báně.

Brněnská Vila Tugendhat je skvělým dílem německého architekta Ludwiga Miese van der Rohe. Návrh stavby Rohe zpracoval v roce 1928 na žádost manželů Tugendhatových. Stavba vily Tugendhat byla dokončena v roce 1930. Vila stojí na území Černých Polí v Brně na ulici Černopolní 45. V roce 2001 byla vila Tugendhat zapsána do listiny UNESCO.

Botanická zahrada a arboretum MZLU Brno leží v Černých Polích. Botanická zahrada a arboretum má plochu více než 10 ha.

Botanická zahrada a arboretum Mendelovy zemědělské a lesnické univerzity v Brně leží v Brně-Černých Polích. Arboretum v současné poloze bylo budováno od roku 1969. Botanická zahrada a arboretum se nachází na více než 10 hektarech.

Kamenný kříž stál do roku 1964 asi o sto metrů dál směrem k říčce Rusavě za zvonicí na křižovatce dnešních ulic 6. května a Dukelská. Zvonice byla ve stejném roce zbourána kvůli rozšíření silnice a kříž byl přesunut na dnešní místo.

Kamenný kříž stojí vlevo od hlavního vchodu do chrámu Nanebevzetí Panny Marie. Na zadní straně podstavě je vytesán letopočet 1776.

Pamětní kříž původně stál v poli u vodárny. V polovině 80. let 20. století byl kříz povalen a rozlomen na čtyři části. V roce 1999 byl kříž s korpusem restaurován a dva roky uskladněn v kapli sv. Kříže. Stojan a sokl kříže byl restaurován v roce 2001. Poté byl kříž postavena na Palackého ulici před Domem u sv. Martina.

Prusinovický evangelický kostel se začal stavět v roce 1848. Kostel byl dokončen v roce 1856 a posvěcen byl 9. listopadu 1856.

Pohled na Hostýnské vrchy od Prusinovic.

Friends

  • loading Loading…

 

Jiří Bureš's groups