Jiří Bureš
Best photos All photos
photos
on Google Maps
views
S fotoaparátem můžu navštívit místa, kolem kterých jinak jen profičím.
« Previous123Next »

Jiří Bureš's conversations

Konstruktivistický kostel sv. Antonína byl postaven v roce 1927 podle projektu architekta Františka Gahury. Kostel stojí na návsi v Míškovicích. V členěném průčelí z bloků je asymetricky umístěna hranolovitá věž se svisle prolehlými obdélníkovými okny a s hodinami, zastřešené štíhlým kuželem. Fasáda je částečně tvořena velkými plochami z lícovaných cihel.

Kostel Sv. Václava byl přestaven v roce 1858 z původní kaple na místě bývalého hřbitova. Kostel je jednoduchá stavba obdélníkového půdorysu s předsunutou předsíní. Čtyřboká hranolovitá věž v průčelí je zakončena štíhlou osmibokou jehlanovou střechou. Kostel má dva zvony.

Kostel Navštívení P. Marie stojí na návsi v Zahnašovicích. Byl postaven v roce 1938 na popud olomouckého biskupa J. Stavěla. Zahnašovický kostel je obdélníková stavba s členitým průčelním a čtyřhrannou věží s hodinami.

První etapa výstavby továrny ve Všetulích byla ukončena v roce 1910. Továrna byla v těsné blízkosti všetulského cukrovaru, železniční trati a hlavní silnice. V roce 1942 byla dokončena druhá etapa výstavby závodu.

Socha Sfingy stojí před vrátnicí továrny Sfinx (Nestlé) ve Všetulích (místní část Holešova). Sfinga byla prý přivezena z Egypta v 19. století. Socha je kopií antického vzoru.

Pohled z bratislavského hradu na Nový most přes Dunaj.

Vstup do hradu v Ostřihomi.

Budova staré ostřihomské radnice.

Muzeum marcipánu v kouzelném městečku Szentendre nedaleko maďarské Budapešti.

Podzámecká zahrada v Kroměříži. Rybářský pavilon na začátku Dlouhého rybníka.

Friends

  • loading Loading…

 

Jiří Bureš's groups