Jiří Bureš
Best photos All photos
photos
on Google Maps
views
S fotoaparátem můžu navštívit místa, kolem kterých jinak jen profičím.

Jiří Bureš's conversations

Socha Sfingy stojí před vrátnicí továrny Sfinx (Nestlé) ve Všetulích (místní část Holešova). Sfinga byla prý přivezena z Egypta v 19. století. Socha je kopií antického vzoru.

Pohled z bratislavského hradu na Nový most přes Dunaj.

Vstup do hradu v Ostřihomi.

Budova staré ostřihomské radnice.

Muzeum marcipánu v kouzelném městečku Szentendre nedaleko maďarské Budapešti.

Podzámecká zahrada v Kroměříži. Rybářský pavilon na začátku Dlouhého rybníka.

Horská louka Klapinov (678 m n. m.). Horské sedlo nad obcí Rusava. Rozcestí na turistické trase mezi Tesákem, Rusavou a Hostýnem.

Na podstavci je latinský nápis S Johannes Nepomuk Ora P Nobis 1770.

Kostel sv. Vendelína v Třeběticích byl postaven roku 1794 a byl přestavěn v roce 1885. V průčelí kostela je čtyřboká hranolovitá věž, která je zakončená osmibokou jehlanovitou střechou.

V Kostelci u Holešova stojí na kopečku kostel sv. Petra a Pavla. Kostel dal v roce 1735 postavit holešovský děkan Wagner na místě původního kostela sv. Havla ze 14. století. V roce 1840 byla postavena nová klenba a přístavba kaple. Kostel má obdélníkový půdorys se zaokrouhleným presbytářem. Kostel je dlouhý 22 a široký 9 metrů. Věž s hodinami je čtyřhranná, 25 metrů vysoká a je zakončená nízkou jehlanovitou střechou. Portál je zdoben sloupy s hlavicemi, předsíň má křížovou klenbu. V lodi je klenba valená ze tří polí s nástropními malbami. Na hlavním oltáři je obraz sv. Petra a Pavla, po bocích jsou sochy sv. Jana a sv. Jakuba v nadživotní velikosti. Na pravé straně je vedlejší oltář sv. Jana Nepomuckého, na levé je vedlejší oltář p. Marie Lurdské se sochou dovezenou z Paříže roku 1884. Na epištolní straně dřevěná křtitelnice z r. 1876, na evangelijní se nachází zdobená kazatelna. Lavice v kostele jsou starobylé, zdobené dřevořezbou. Dva zvony byly roztaveny v 1. světové válce, nově pořízené v roce 1924 byly sebrány v 2. světové válce, zůstal jen nejmenší Antonín z roku 1803 a k němu byly po válce pořízeny další dva. Barokní varhany byly dovezeny v roce 1833. Zpracováno podle textu Jiřího Valenty.

Friends

  • loading Loading…

 

Jiří Bureš's groups