Jiří Bureš
Best photos All photos
photos
on Google Maps
views
S fotoaparátem můžu navštívit místa, kolem kterých jinak jen profičím.

Jiří Bureš's conversations

Výraznou dominantou obce Roštění je římskokatolický kostel sv. Floriana vysvěcený v roce 1933.

Kostel svatého Bartoloměje stojí na rymické návsi. První zmínka je z roku 1786. Roku 1824 byla postavena věž se štíhlou osmibokou jehlanovitou střechou. Zpracováno podle textu Jiřího Valenty.

Rymický kostel sv. Bartoloměje stojí na návsi. První zmínka o kostelu je z roku 1786. Roku 1824 byla postavena v průčelí kostela věž ve tvaru čtyřbokého hranolu, která je zakončena štíhlou osmibokou jehlanovitou střechou. Na věži jsou dva zvony - Maria (1921) a umíráček (1923). Kostel byl nedávno opraven. Zpracováno podle textu Jiřího Valenty.

První zmínka o bývalém Křupalově domě je z roku 1712. Během let mnohokrát měnil majitele. Zajímavý je zachovalý obraz na průčelí. Dům je památkové chráněn.

Pomník padlých z 1. světové války ve všetulském parčíku. Později doplněna deska s věnováním obětem 2. sv. války.

Bývalá obecná škola s přístavbou a tělocvičnou ze začátku 70. let minulého století byla na konci 20. století zrušena. Obecná škola od roku 1889. Nyní v budově sídlí Středisko volného času Všetuly (TYMY) a Mateřské centrum Srdíčko.

Rohový dům na ulici 6. května. Původně radnice, poté mateřská škola, kulturní středisko s čajovnou. Budova na začátku 21. století vystěhována. V roce 2007 začala rekonstrukce budovy.

Kovářská dílna postavená kolem roku 1800 z vepřovic. Přízemní dům s 2 zamřížovanými okny, k němuž je připojen menší domek s okénkem a průchodem do dvora.

Přízemní dům v židovské čtvrti stojí nedaleko holešovského zámku byl postaven na konci 18. století.

Předměstský přízemní dům č. p. 185 v židovské čtvrti se zachovanou barokní půdorysnou dispozicí a členěním fasády stojí v bezprostřední blízkosti zámku. Pozdně barokní dům pochází z konce 18. století.

Friends

  • loading Loading…

 

Jiří Bureš's groups