Jiří Bureš
photos
on Google Maps
views
S fotoaparátem můžu navštívit místa, kolem kterých jinak jen profičím.

Jiří Bureš's conversations

Kamenný kříž. Na podstavci je vytesán letopočet 1867.

Na staré návsi u zámku stojí zvonice. Zvon ve zvonici pochází z roku 1921 a vyrobil jej brněnský zvonař Matoušek.

Kamenný kříž se sousoším stojí pod zvonicí na staré návsi v Přílepích nad zámkem. Kříž pochází z roku 1764. Kříž nechali vystavět hrabata Marie a Rudolf Komínkovi. Na barokním podstavci kříže je umístěn mohutný alianční erb, na kterém jsou dva vejčité štíty (erb Jana Rudolfa Komínka z Engelhausu a erb jeho první manželky Marie Sylva de la Fosse). Sousoší na podstavci okolo kříže tvoří tři sošky světců. Zvýrazněn je svatý Vendelín s ovečkou ležící u nohou.

Kamenný kříž stojí v osadě Alexovice nedaleko Holešova. V přední části podstavce kříže je světlá tabulka s nápisem "Svět zranil tě? Tvé slzy kanou? Před křížem klekni, téci přestanou!". Vzadu na je kříži nápis "L. P. 1906".

Kamenný kříž stojí u silnice 432 na konci obce Třebětice směrem na Holešov.

Kamenný kříž na hřbitově v Třeběticích. Hřbitov leží u hlavní silnice nedaleko místní vlakové zastávky.

Kamenná socha sv. Floriána v životní velikosti pochází z druhé třetiny 18. století. Socha stojí na Plačkově. Socha je umístěna na hranolovém podstavci, na kterém je Rottalovský znak v kartuši.

Kamenné barokní sousoší z druhé čtvrtiny 18. století. Socha Panny Marie se dvěma andílky na novém hranolovém podstavci. Na zadní straně je napsán rok 1852 (datum renovace). Immaculata stojí na Plačkově před domem č. 1642.

Kamenný kříž stojí u říčky Rusavy v Pravčicích vedle cesty do Třebětic.

Kamenná socha stojící před kostelem sv. Floriána v Pravčicích.

Friends

  • loading Loading…

 

Jiří Bureš's groups