Jiří Bureš
photos
on Google Maps
views
S fotoaparátem můžu navštívit místa, kolem kterých jinak jen profičím.

Jiří Bureš's conversations

Kamenný kříž stojí za fotbalovým hřištěm v Rymicích. Na kříži je nápis "Utrpení bol a kříže vedou duši k Bohu blíže.".

Větrný mlýn holandského typu stál původně v nedalekých Bořenovicích. Mlýn je součástí místního skanzenu.

Kamenný kříž na hřbitově v Rymicích z roku 1881.

Poškozený kamenný kříž stojí v Rymicích u autobusové zastávky u silnice mezi Holešovem a Přerovem. Kříž je starý více než sto let. Text v tabulce na podstavci kříže je nečitelný.

Zděná zvonice na návsi v Količíně pochází z roku 1880.

Zděná zvonice stojí na návsi v Količíně. Zvonice byla zkolaudována v roce 1880. Čtvercová zvonice je 6 m vysoká.

Kamenný kříž stojí uprostřed návsi v Količíně v parčíku u zvonice. Na stejném místě původně stál dřevěný kříž z roku 1861. Po sbírce občanu Količína byl v roce 1888 nový kamenný kříž. Kříž byl vysvěcen 2. září 1888. Vzadu na kříži je nápis "1888. Obnoveno 1925."

Busta Bedřicha Smetany byla odhalena v roce 1924 na náklady pěveckého spolku Podhoran. Bustu vytvořil akademický sochař Emil Hlavica.

Kostel Sv. Vavřince stojí na vyvýšenině v Žeranovicích. Kostel byl postaven v roce 1898 v pseudorománském slohu. V členitém průčelí kostela je vysoká věž, která je zastřešena osmibokým jehlanem. Na věži jsou dva zvony - Václav z roku 1898 a Vavřinec z roku 1985 ze zvonařské dílny v Brodku u Přerova. V sanktusníkové věžičce na sedlové střeše kostela je umíráček. Boční fasáda je členěná, portál zaklenutý obloukem má ostění plasticky zdobené, okna jsou zamčená. Upraveno podle webu holesov.info (autor Jiří Valenta).

Konstruktivistický kostel sv. Antonína byl postaven v roce 1927 podle projektu architekta Františka Gahury. Kostel stojí na návsi v Míškovicích. V členěném průčelí z bloků je asymetricky umístěna hranolovitá věž se svisle prolehlými obdélníkovými okny a s hodinami, zastřešené štíhlým kuželem. Fasáda je částečně tvořena velkými plochami z lícovaných cihel.

Friends

  • loading Loading…

 

Jiří Bureš's groups