Jiří Bureš
photos
on Google Maps
views
S fotoaparátem můžu navštívit místa, kolem kterých jinak jen profičím.

Jiří Bureš's conversations

Sousoší Marie s Jezulátkem. Vzadu na podstavci je nápis "Od dobrodinců Léta Páně 1894".

Zvonice stojí na návsi v Němčicích (u Holešova). Zděná zvonice byla postavena v 19. století.

Boží muka stojí na sever od Pravčic kousek za obcí.

Boží muka stojí za obcí Pravčice asi 150 metrů od silnice na Němčice a Břest.

Socha svatého Jana stojí před pravčickým kostelem sv. Floriána.

V roce 1948 byl před pravčickým kostelem sv. Floriána postaven památník obětem v obou světových válkách. Památníku dominuje socha svatého Václava. Na deskách jsou uvedena jména padlých pravčických občanů a vojáků.

V roce 1899 bylo založeno Kostelní družstvo pro stavbu kostela. Stavět se mělo začít v roce 1914, ale 1. sv. válka plány na stavbu zhatila. Základní kámen nynějšího kostela byl položen 15. 8. 1924. Kostel sv. Floriána byl vysvěcen 30. 8. 1925. Kostel byl postaven z darů pravčických občanů za 200 tisíc korun. V letech 1989-90 byl kostel opraven.

VUT FSI = Vysoké učení technické - Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií (University of Technology - The Faculty of Electrical Engineering and Communication).

VUT FSI = Vysoké učení technické - Fakulta strojního inženýrství (University of Technology - Faculty of Mechanical Engineering).

Premonstrátský klášter je nyní vojenskou nemocnicí. Klášter stojí na levém břehu řeky Svitavy v Zábrdovicích na Lazaretní ulici. Klášter byl založen kolem roku 1200 panem Lvem z Klobouk a jeho manželkou Rejčkou. První premonstráti přišli roku 1209 ze Strahova. Na klášter těžce dolehly přírodní katastrofy ve 13. století, husitské války a povstání v roce 1619. Po Bílé hoře došlo k obnovení kláštera, ale všechny škody nebyly nahrazeny nikdy. Klášter byl zrušen v roce 1784.

Friends

  • loading Loading…

 

Jiří Bureš's groups