Mirka Schärfnerová
photos
on Google Maps
views
(Avatar: CHKO Broumovsko - Broumovské stěny - já u Kamenné brány na okraji masivu Velké kupy, říjen 2015) .................................................................................................................................................................................................................................................................................................. Fotografie mi slouží především jako dokumentační prostředek. Ani ne dva roky vnímám fotografii i jako cosi víc, cosi, v čem se mohu realizovat, vyjádřit, zachytit nejen objekt, ale i atmosféru místa, situace ... Přínosnost Panoramia spatřuji především v možnosti zdokumentovat podobu daného místa, příp. v daném čase a hlavně očima konkrétního člověka, což především oceňuji a vyhledávám při prohlížení fotografií ostatních "panoramistů". Fotím s: - Canon PowerShot SX20 IS (cca od r. 2010, předtím Canon PowerShot A530 od r. 2006 - můj první fotoaparát) - Nikon D5100 (od 13. 7. 2012) se základním objektivem Nikon 18-105mm f/3,5-5,6 AF-S DX G ED VR Používané programy na úpravu fotografií: - Adobe Photoshop CC (občas, pro složitější úpravy) - Zoner Photo Studio 14 (velmi často - spíše základní editace; program vyhrán ve fotosoutěži) - Adobe Photoshop Lightroom 4 (velmi často - zpracovávání RAW souborů především) - Photomatix Pro 4.1.4 (občas, častěji však na HDR stačí Zoner)
« Previous12345678...140141Next »

Mirka Schärfnerová's conversations

V našem kraji poměrně vzácná. Za alejemi se musí nejblíže na Vysočinu.:) Děkuji za like i slovní hodnocení! Mirka

A jaké by byly z ní určitě výhledy. Kvůli nim jsme tam hlavně jeli a najednou mlha ... I tak ten kraj kolem Víru má své kouzlo. Děkuji za LIKE! Mirka

Celé údolí Tiché Orlice, proti proudu od Chocně, je moc hezké. Trávila jsem tam kus dětství, tedy v nedalekém Klopotovském údolí, tak jsem možná ovlivněná, ale stejně ho mohu s čistým svědomím doporučit, v současnosti především na kolo. Vede tam asi jedna z nejkrásnějších a nejdelších cyklostezek v zemi (Choceň - Ústí nad Orlicí, Ústí nad Orlicí - Letohrad, Ústí nad Orlicí - Česká Třebová). Moc děkuji za hodnocení, komentář. Mirka

Děkuji.:) Škoda, že zámek není přístupný. M.

Takové zapomenuté místo, i když jako výchozí, od vlaku (mezi Trutnovem a Adršpachem) na hřebenovku Jestřebích hor, nejlepší. Děkuji za kladný komentář.

Děkuji moc! Ahoj, Mirka.

Paseka v Jestřebích horách je hezké místo, klidné. Celá hřebenovka Jestřebích hor, tedy především v úseku od Slavětínské rozhledny na Markoušovickém hřebeni přes Paseka po rozhlednu na Žaltmanu, stojí za procházku. Děkuji za komentář a like! Ahoj, M.

Křížový vrch mám moc ráda. Proti turisticky přetíženému skalnímu městu tu byl vždy větší klid a vlastně nejhezčí výhled.:) Děkuji za kladný komentář, like! M.

Friends

  • loading Loading…

 

Mirka Schärfnerová's groups