Mirka Schärfnerová
photos
on Google Maps
views
(Avatar: na poli vlčích máků u Holic na Pardubicku) .................................................................................................................................................................................................................................................................................................. Fotografie mi slouží především jako dokumentační prostředek. Ani ne dva roky vnímám fotografii i jako cosi víc, cosi, v čem se mohu realizovat, vyjádřit, zachytit nejen objekt, ale i atmosféru místa, situace ... Přínosnost Panoramia spatřuji především v možnosti zdokumentovat podobu daného místa, příp. v daném čase a hlavně očima konkrétního člověka, což především oceňuji a vyhledávám při prohlížení fotografií ostatních "panoramistů". Fotím s: - Canon PowerShot SX20 IS (cca od r. 2010, předtím Canon PowerShot A530 od r. 2006 - můj první fotoaparát) - Nikon D5100 (od 13. 7. 2012) se základním objektivem Nikon 18-105mm f/3,5-5,6 AF-S DX G ED VR Používané programy na úpravu fotografií: - Adobe Photoshop CC (občas, pro složitější úpravy) - Zoner Photo Studio 14 (velmi často - spíše základní editace; program vyhrán ve fotosoutěži) - Adobe Photoshop Lightroom 4 (velmi často - zpracovávání RAW souborů především) - Photomatix Pro 4.1.4 (občas, častěji však na HDR stačí Zoner)
« Previous12345678...129130Next »

Mirka Schärfnerová's conversations

Netuším. Hledalam jsem k místu informace, ale nic nenašla. K Orlickým horám mám hodně dokumentů i doma, ale pouze přírodovědného charakteru. Třeba to zjistím časem ... :) Zdeňku, děkuji za první like pro můj snímek! Hezký večer, Mirka.

Great to see you again, enjoying my local favourite photo area. Glad you enjoy this so much. Special thanks for the awards, friendly greeltings, Jana

  • Nice shot & beautiful photo
  • L I K E

Povedla se, a to je vlastně, dalo by se říci, nově postavená. Krásně zapadá do okolí. Jen je to tam poměrně drahé. Daleko levnější je i nejznámější Masarykova chata na Šerlichu, která má k tomu jedinečné umístění, i když mnohé již pamatuje. Děkuji za přidání prvního lajku, Markét! Ahoj, Mirka.

The composition as a result of necessity.:) The water area was too small. I had to shoot panorama in height. Thank you very much for your very high rating and positive comment, Mario! Kind regards, Mirka.

Wonderful sunset composition!

L i k e + FAV

Hugs from Portugal, Mário Eloi Castro

Kostelík je vidět z poměrně velké dálky a je od něj i pěkný výhled. Podle pověsti mají být pod oltářem schované tři bubny, pomocí kterých tři rakouští bubeníci přinutili pruského krále k ústupu během slezských válek. Ale těžko říci, jak tomu ve skutečnosti bylo. Kdysi se to tam jmenovalo stejně jako kostel - Svatý Jiří. Rudo a Zdeňku, mockrát vám děkuji za první likes i milé komentáře! Mirka

A ještě zajímavější to tam muselo být v dobách, kdy měl most skutečně opodstatnění. Rudo, děkuji za první like a též pozdravuji, Mirka.

Největší paráda byly ty hříbky všude kolem. Mít čas, tak máme plný batoh.:) Děkuji za kladné zhodnocení a další like! Ahoj a hezký zbytek dne, Mirka.

Ta krásnější se nachází především v okolí, na nádherných kopcích Vsetínských vrchů a Javorníků.:) Děkuji mockrát za první kladné hodnocení a pozdravuji! Mirka

Friends

  • loading Loading…

 

Mirka Schärfnerová's groups