Mirka Schärfnerová
photos
on Google Maps
views
(Avatar: na poli vlčích máků u Holic na Pardubicku) .................................................................................................................................................................................................................................................................................................. Fotografie mi slouží především jako dokumentační prostředek. Ani ne dva roky vnímám fotografii i jako cosi víc, cosi, v čem se mohu realizovat, vyjádřit, zachytit nejen objekt, ale i atmosféru místa, situace ... Přínosnost Panoramia spatřuji především v možnosti zdokumentovat podobu daného místa, příp. v daném čase a hlavně očima konkrétního člověka, což především oceňuji a vyhledávám při prohlížení fotografií ostatních "panoramistů". Fotím s: - Canon PowerShot SX20 IS (cca od r. 2010, předtím Canon PowerShot A530 od r. 2006 - můj první fotoaparát) - Nikon D5100 (od 13. 7. 2012) se základním objektivem Nikon 18-105mm f/3,5-5,6 AF-S DX G ED VR Používané programy na úpravu fotografií: - Adobe Photoshop CC (občas, pro složitější úpravy) - Zoner Photo Studio 14 (velmi často - spíše základní editace; program vyhrán ve fotosoutěži) - Adobe Photoshop Lightroom 4 (velmi často - zpracovávání RAW souborů především) - Photomatix Pro 4.1.4 (občas, častěji však na HDR stačí Zoner)
« Previous12345678...129130Next »

Mirka Schärfnerová's conversations

The composition as a result of necessity.:) The water area was too small. I had to shoot panorama in height. Thank you very much for your very high rating and positive comment, Mario! Kind regards, Mirka.

Wonderful sunset composition!

L i k e + FAV

Hugs from Portugal, Mário Eloi Castro

Kostelík je vidět z poměrně velké dálky a je od něj i pěkný výhled. Podle pověsti mají být pod oltářem schované tři bubny, pomocí kterých tři rakouští bubeníci přinutili pruského krále k ústupu během slezských válek. Ale těžko říci, jak tomu ve skutečnosti bylo. Kdysi se to tam jmenovalo stejně jako kostel - Svatý Jiří. Rudo a Zdeňku, mockrát vám děkuji za první likes i milé komentáře! Mirka

A ještě zajímavější to tam muselo být v dobách, kdy měl most skutečně opodstatnění. Rudo, děkuji za první like a též pozdravuji, Mirka.

Největší paráda byly ty hříbky všude kolem. Mít čas, tak máme plný batoh.:) Děkuji za kladné zhodnocení a další like! Ahoj a hezký zbytek dne, Mirka.

Ta krásnější se nachází především v okolí, na nádherných kopcích Vsetínských vrchů a Javorníků.:) Děkuji mockrát za první kladné hodnocení a pozdravuji! Mirka

Loni byly jeřabiny krásně rudé, mnozí předpovídali kvůli tomu velké množství sněhu tuto zimu, ale zatím to moc nevychází.:) Děkuji, Petře, za první eLko! Též zdravím, Mirka.

V Jeseníkách je snad každý pohled krásný, jsou to nádherné hory. René a Rudo, děkuji vám za vaše likes a komentáře! Pozdravuji, Mirka.

Z cesty od vrcholu Šeráku je na Obří skály krásný pohled, hlavně kvůli hradbě hor v pozadí.:) Děkuji za pochvalu fotografie i like, Rudo! Též pozdravuji, Mirka.

Wonderful scenery, outstanding shot. L+F

Thank you for your visit to my gallery.

Greetings from Japan, Kijimuna

Friends

  • loading Loading…

 

Mirka Schärfnerová's groups