Mirka Schärfnerová
photos
on Google Maps
views
(Avatar: na poli vlčích máků u Holic na Pardubicku) .................................................................................................................................................................................................................................................................................................. Fotografie mi slouží především jako dokumentační prostředek. Ani ne dva roky vnímám fotografii i jako cosi víc, cosi, v čem se mohu realizovat, vyjádřit, zachytit nejen objekt, ale i atmosféru místa, situace ... Přínosnost Panoramia spatřuji především v možnosti zdokumentovat podobu daného místa, příp. v daném čase a hlavně očima konkrétního člověka, což především oceňuji a vyhledávám při prohlížení fotografií ostatních "panoramistů". Fotím s: - Canon PowerShot SX20 IS (cca od r. 2010, předtím Canon PowerShot A530 od r. 2006 - můj první fotoaparát) - Nikon D5100 (od 13. 7. 2012) se základním objektivem Nikon 18-105mm f/3,5-5,6 AF-S DX G ED VR Používané programy na úpravu fotografií: - Adobe Photoshop CC (občas, pro složitější úpravy) - Zoner Photo Studio 14 (velmi často - spíše základní editace; program vyhrán ve fotosoutěži) - Adobe Photoshop Lightroom 4 (velmi často - zpracovávání RAW souborů především) - Photomatix Pro 4.1.4 (občas, častěji však na HDR stačí Zoner)
« Previous12345678...129130Next »

Mirka Schärfnerová's conversations

Krásná fotka, F+L, zdraví Jiří

Údajně jsou to druhé největší skalní skulptury světa, hned po těch prezidentských v žule Mount Rushmore v USA. Takže jsou vlastně největšími skulpturami v pískovci na světě. :) Margareto, mockrát děkuji za velmi vysoké hodnocení a komentář! Pozdravuji, Mirka.

Podobná věžička by se jistě našla i ve Stolových horách/Broumovských stěnách, ale v tomto případě se jedná o jinou pískovcovou oblast České republiky, tzv. Kokořínsko (Polomené hory). Stolové hory/Broumovské stěny mám ale stejně raději. Mám to tam i blíže. Děkuji moc za komentář a posílám pozdravy, Mirka.

One of the most beautiful corners of our county town.:) Eddi, many thanks for your nice comment, your 1st like! Greetings, Mirka.

Jak začnou houby růst, tak tu bývá na lesních cestách plno. To ráno bylo neskutečné. Jsem místní a přesto jsem tam podobné podmínky zažila poprvé. Zrovna jsem vyrážela na celodenní výlet na kole do Orlických hor ... Honzo, děkuji mockrát za první LIKE! Zdravím, Mirka.

...

Janku, děkuji za další kladné hodnocení a like! Pozdravuji a přeji pěkný den, Mirka.

...

Markét, děkuji.:) M.

Jedno z asi nejznámějších a zároveň nejsymboličtějších míst u nás. Být místní, tak bych tu chtěla zažít ráno. Moc děkuji za první like pro tento pohled, pozdravuji, Mirka.

Markét, mockrát děkuji!:)

Moc pěkný obrázek, F+L, zdraví Jiří

Marvelous sky and a beautiful capture. Hello from Athens.

Mockrát děkuji! Jedno z nejkrásnějších údolí. Též zdravím, Mirka.

Friends

  • loading Loading…

 

Mirka Schärfnerová's groups