Mirka Schärfnerová
photos
on Google Maps
views
(Avatar: CHKO Broumovsko - Broumovské stěny - já u Kamenné brány na okraji masivu Velké kupy, říjen 2015) .................................................................................................................................................................................................................................................................................................. Fotografie mi slouží především jako dokumentační prostředek. Ani ne dva roky vnímám fotografii i jako cosi víc, cosi, v čem se mohu realizovat, vyjádřit, zachytit nejen objekt, ale i atmosféru místa, situace ... Přínosnost Panoramia spatřuji především v možnosti zdokumentovat podobu daného místa, příp. v daném čase a hlavně očima konkrétního člověka, což především oceňuji a vyhledávám při prohlížení fotografií ostatních "panoramistů". Fotím s: - Canon PowerShot SX20 IS (cca od r. 2010, předtím Canon PowerShot A530 od r. 2006 - můj první fotoaparát) - Nikon D5100 (od 13. 7. 2012) se základním objektivem Nikon 18-105mm f/3,5-5,6 AF-S DX G ED VR Používané programy na úpravu fotografií: - Adobe Photoshop CC (občas, pro složitější úpravy) - Zoner Photo Studio 14 (velmi často - spíše základní editace; program vyhrán ve fotosoutěži) - Adobe Photoshop Lightroom 4 (velmi často - zpracovávání RAW souborů především) - Photomatix Pro 4.1.4 (občas, častěji však na HDR stačí Zoner)
« Previous12345678...133134Next »

Mirka Schärfnerová's conversations

Však jsem si ten den na Sněžce zimní pohlednici koupila a sama sobě poslala, čistě kvůli razítku.

Právě vůbec, je těsně předválečná. Je to velice známý mezník na cestě z Pomezního sedla na Sněžku. Je z mnoha míst z dálky dobře vidět, navždy spjatá se Svorovou horou.

K tomu nikde nikdo. Nádhera.

V takový den a v tak krásné krajině, jako je ta krkonošská, se fotí samo.

To ano, bylo krásné počasí, hlavně v úvodu výletu. Ale i mlhy v krajině mají velkou atmosféru.

Hlásí docela velký pokles teplot, tak to vypadá nadějně. Mockrát děkuji za všechny komentáře a likes! Mirka

Závěr listopadu byl na horách krásný, ale šlo to rychle pryč.

...

Rezkovi, mockrát vám děkuji za hezké hodnocení a milé přání. I vám přeji krásné svátky, Mirka.

U nás na Pardubicku také a v Krkonoších už je též opět spíše jaro a sníh skoro nikde. Ten závěr listopadu tam byl neskutečný, snad se tam taková zima opět vrátí. Honzo, mockrát děkuji za první komentář a like! Mirka

Petře, mockrát děkuji za hezké hodnocení a like. Též pozdravuji, Mirka.

Ahoj Mirko, přeji také klidné Vánoce a vše nej do Nového roku. Těším se na nové fotky, ahoj.

Friends

  • loading Loading…

 

Mirka Schärfnerová's groups