MUSZKA™
photos
on Google Maps
views
We are the cats of the UNIVERSE!!! =(;-o)

MUSZKA™'s conversations

Kseniu!

Może Cię jeszcze w tym roku czymś zaskoczę.

Tymczasem serdecznie pozdrawiam.

Małgosiu, jak zapewne wiesz, niestety przybrzeżne wody na Morzu Wschodnio-Chińskim, a zwłaszcza w Zatoce Hangzhou są potwornie wręcz zanieczyszczone. To z jednej strony efekt położonych w pobliżu aglomeracji miejskich: Szanghaj, Ningbo i Hangzhou (w sumie blisko 50 mln. mieszkańców), ale też z drugiej strony brudy, które spływają do morza nurtem Yangtze.

Ta 'ładna budowla', jak ją Kseniu określiłaś, to oczywiście pagoda, Shangang Pagoda.

Dziękuję Wam obu za wizytę, komentarze i eLki.

*A great composition!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! like * Greetings, John *

.... no faktycznie ładna jak u nas :))))

Małgosiu!

To na szczęście nie był smog, a jedynie niskie 'chmury mżawkowe'™ (to mój opatentowany termin). Czerwiec, jak zapewne wiesz, to pora deszczowa w tych okolicach.

Pozdrawiam,

=(;-o)

Małgosiu!

Tak, most jest przejezdny dla wszystkich (rzecz jasna w określonych granicach masy i prędkości).

Przeprawa mostowa przebiega na końcu przez kilka wysepek. Na największej z nich (Xiaoyang), na której południowo-zachodnim brzegu usytuowany jest główny port, a północnej części niewielkie 'miasteczko' dla pracowników, znajdują się dwa malownicze wzniesienia, na których urządzono atrakcje dla turystów w postaci wygodnych ścieżek i punktów widokowych. Obecnie budowane jest także lotnisko.

Na końcu przeprawy, na małej wysepce, której nazwy nie udało mi się niestety ustalić, znajduje się nowo-wybudowana przystań promowa zapewniająca połączenie pomiędzy Szanghajem a Ningbo znajdującym się po przeciwnej stronie zatoki Hangzhou Bay.

Cały kompleks nowego szanghajskiego portu, który wciąż się rozbudowuje, prezentuje się naprawdę imponująco. Warto obejrzeć - polecam.

Dziękuję za odwiedziny i pozdrawiam,

MUSZKA™

KOnstrukcja niczego sobie

Przyjemnie powspominać:)

Tak powinno być, porządek i już!

Tags

Friends

  • loading Loading…

 

MUSZKA™'s groups